wtorek, 18 listopada 2014

Moto Stunt

Stunt  Motocyklowy-

wyczyn kaskaderski na motocyklu lub sposób prowadzenia motocykla polegający zazwyczaj na popisowej jeździe na jednym kole wraz z wykonywaniem różnych akrobacji.




 
Pierwsze wyczyny kaskaderskie powstawały
 na potrzeby przemysłu filmowego.
 W USA stały się popularne wyczyny kaskaderskie polegające
 na wykonywaniu długich skoków 
oraz tzw. "beczka śmierci" w której kaskader
 jeździł po pionowych ścianach wykorzystując
 działanie siły odśrodkowej. Rozwój motocykli
 sportowych ułatwiło wykonywanie różnych sztuczek.
 Obecnie stunt stał się coraz bardziej popularny 
dzięki niskim cenom motocykli i łatwości 
zmodyfikowania motocykla do potrzeb stuntu. 
Podstawą jazdy są wielogodzinne treningi.
 Stunterzy mają świadomość zagrożeń
 i dokonują treningów tylko na zamkniętych
 kawałkach asfaltowych jezdni, parkingach 









Techniki: 
  • Wheelie - jazda na tylnym kole.
  •  Stoppie - jazda na przednim kole, wykorzystująca działanie przedniego hamulca.
  •  Burnout - palenie opony.
  •  Drifting - jazda bokiem przy jednoczesnym poślizgu tylnego koła, podobnie jak drifting samochodem. Technika jest bardzo trudna do opanowania. 


 pal gumę, nie duszę
 "Odkręcam gaz wrzucając mózg w opcje off
Liczy się wyłącznie prędkość, i adrenaliny skok...
Chce Szybciej, mocniej i niżej niech znów przeszywa mnie strach
Uwielbiam gdy drżą mi dłonie, TO ADRENALINY SMAK..."-Malina

Ustawa podpisana! Motocyklem 125 ccm z prawem jazdy kategorii B już legalnie ;)





Do tej pory można było prowadzić tylko motorowery i skutery o pojemności nieprzekraczającej 50 ccm. Teraz uprawnienia na prowadzenie mechanicznych jednośladów zostają oficjalne rozszerzone. Jednak zanim będziemy mogli legalnie wsiąść na swoje 125-tki bez dodatkowych uprawnień, musi minąć jeszcze około 30 dni, aby przepis zaczął obowiązywać.Uściślając - kierowcy posiadający od co najmniej 3 lat prawo jazdy kategorii B, będą mogli legalnie jeździć motocyklami o pojemności do 125 ccm. Dotyczy to zarówno jednośladów z manualną, jak i automatyczną przekładnią biegową. Nowy przepis mówi także dokładnie o mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającego 0,1 kW/kg.!

Przykładowe motocykle 125ccm:








Co wpływa na cenę motocykla




Na cenę motocykla wpływają czynniki takie jak :

Silnik- Determinująca część motocykla czym większa pojemność tym droższy motocykl.
 Wielkość, moc i typ silnika, wszystko to powoduje wzrost ceny motocykla.

Typ motocykla- Istnieją różne rodzaje motocykli na rynku. Wiadomym jest iż motocykle robione na zamówienie potrafią nie tracić na wartości a nawet zyskiwać po przemianach. Wiadomo również że stan motocykla ma ogromne znaczenie na cenę.

Modyfikacja-stylistyka motocykla ma również wpływ na jego cenę. Materiały użyte  do modyfikacji, zainstalowanie systemu audio, alarmu itd.

Marka- przemysł motocyklowy posiada własną hierarchię, w którym takie nazwy, jak Ducati czy Harley Davidson królują.

Warto więc przemyśleć jakie czynniki są dla Ciebie najważniejsze i które modele motocykli są w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom.




Najlepsze firmy produkujące motocykle

  Aprilia
Rok założenia: 1945
  
Włoski wytwórca motocykli, jedna z 7 marek nieleżących do Piaggio, 4. największy producent motocykli na świecie. Aprilia początkowo zajmowała się produkcją skuterów, z czasem zaczęła produkować również motocykle, skupiając się na maszynach sportowych, których wyczynowe wersje odnoszą wiele sukcesów w sporcie motorowym.



HONDA
 Rok założenia: 1948

Japoński producent samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli i skuterów.Obecnie największy producent silników na świecie. Główna siedziba znajduje się w Tokio. Natomiast siedziba Honda Motor Europe Ltd. znajduje się w Slough (Wielka Brytania). Montesa Honda to jednostka zależna Hondy, znajdująca się Prowincji Barcelony w Hiszpanii.












KAWASAKI
Rok założenia: 1896
 Kawasaki Heavy Industries czyt. kałasaki – japoński koncern powstały z połączenia w 1969 r. trzech firm: Kawasaki Dockyard, Kawasaki Rolling Stock Manufacturing i Kawasaki Aircraft. Marka "Kawasaki" jest obecnie najbardziej kojarzona z motocyklami, choć główny przychód firm pochodzi z budowy statków,maszyn budowlanych i realizacji wielkich inwestycji budowlanych.


 






                                                KTM 

KTM – firma produkująca motocykle, założona w 1934 roku przez Hansa Trunkenpolza w Mattighofen w Austrii.








  

 














 SUZUKI
rok założenia: 1909

 Suzuki Motor Corporation – japońskie przedsiębiorstwo produkujące wiele modeli samochodów, motocykli, silników do motorówek i wiele innych silników spalinowych różnego zastosowania.Należy do wielkiej czwórki (Suzuki, Yamaha, Honda oraz Kawasaki) 



PEUGEOT
Rok założenia: 1882
  Peugeot - francuska marka samochodów osobowych i dostawczych a także motocykli i skuterów. Firmy Peugeot i Citroën tworzą koncern PSA.





 YAMAHA
Rok założenia:1897

 Yamaha – koncern japoński założony przez Torakusu Yamahę, notowany na giełdzie w Tokio.Od 1955 roku zajmuje się produkcją pojazdów jednośladowych – motocykli i skuterów (we Francji pod nazwą MBK), skuterów śnieżnych i wodnych oraz silników do łodzi motorowych. 
 




















Harley-Davidson 
rok założenia: 1903

 Harley-Davidson Motor Company – jeden z najbardziej prestiżowych producentów motocykli na świecie, pochodzący z Milwaukee w stanie Wisconsin w USA, znany głównie z produkcji tzw. motocykli ciężkich. Ponadto przedsiębiorstwo Harley-Davidson wytwarza akcesoria motocyklowe, odzież i drobne sprzęty takie jak na przykład noże.



Motocykle jako pasja...

 Pasja to miłość, uwielbienie rzeczy, chwil, o których nieustannie się myśli. Tak samo jest z zamiłowaniem do motocykli, bo jak nie nazwać inaczej faktu, że po całym ciężkim dniu, przychodzi jeszcze ochota na jazdę na motorze czy chociażby na kilka chwil spędzonych przy swojej ukochanej maszynie?

 

 Czasem trudno to wytłumaczyć, to się po prostu czuje. Motocykle mogą być pasją, która raz na zawsze odmieni życie ich użytkownika.Niewielu użytkowników jednośladów traktuje swój motocykl wyłącznie jako środek transportu. Dla większości jazda na motorze jest pasją, której poświęcają serce i duszę.

Początki tego zamiłowania potrafią być różne. Czasem wystarczy chwila, jedna przejażdżka, podczas której krew szybciej pulsuje w żyłach, by już nigdy nie przestać o tym myśleć. Z drugiej strony są ci, którzy od najmłodszych lat nie myślą o niczym innym. Zbierają plakaty, czytają czasopisma poświęcone motorom, a gdy tylko nadarza się okazja, proszą kogoś, by ich przewiózł. W bardzo młodym wieku nabywają swój pierwszy jednoślad.

 "Z biegiem lat pojawiają się coraz to inne modele, niezmienna pozostaje jedynie miłość do motocykli."


  Jazdy na motorze nie można porównać do niczego innego. Owszem, samochody sportowe również potrafią dać wiele radości z jazdy, podnieść poziom adrenaliny czy wzbudzić zachwyt u przechodniów, ale to nie to samo, co jazda na dwóch kołach. Mimo braku wszelkich udogodnień, jak klimatyzacja czy dobry sprzęt audio, wrażenia z jazdy motocyklem nie da się niczym zastąpić.